Novinky | Smartdata, s.r.o.

 
 

23.5.2023 - Charitativní vagónek Ukrajina

Sami se máme naštěstí dobře, ale snažíme se uvědomovat si souvislosti, které prochází širším územím než je naše prima Česká republika. Aby i náš testovací model pozitivně přispíval, tak máme na našem IT testovacím okruhu charitativní vagonek pro pomoc uprchlíkům z Ukrajiny.


11.4.2023 - Úspěšně jsme obhájili MCP

Smartdata úspěšně prodloužila certifikaci Microsoft Certified Partner pro rok 2023-24.


22.2.2023 - Umíme řídit velká, ale i malá LKW

Máme řešení pro Vaši logistiku. Umíme řídit velká, ale i malá LKW. Neváhejte nás poptat pro návrh řešení pro Vás


8.12.2022 - Přejeme Vám hezké Vánoce a šťastný rok 2023

Přejeme Vám hezké Vánoce a šťastný rok 2023. Děkujeme za letošní prima spolupráci a těšíme se na mnoho nových společných nápadů v roce 2023.


24.11.2022 - IOT Server Smartdata SDController

Nabízíme vlastní IOT - MQTT Server pod název SD Controller. Jednou z výhod je zabezpečená šifrovaná komunikace s certifikátem. Další výhodou je, že řešení může být instalované OnPremisse na Vašem serveru a nemusí být hostované v cloudu.


28.10.2022 - IOT je všude kolem nás. Smartdata Vám naprogramuje i Halloweenskou dýni

IOT je všude kolem nás. Smartdata Vám naprogramuje i Halloweenskou dýni. Můžete nejen svítit, ale i měřit teplotu venku a varovat před mrazem, který dýni poškodí.


7.10.2022 - Houbařská sezona je v plném proudu. Sbíráme jakékoliv hřibovité houby, programujeme jakékoliv malinové desky

Rádi Vám pomůžeme s programováním Vašich úlovků z lesa... Neváhejte s námi sdílet Vaše potřeby na jednodeskových počítačích.


6.9.2022 Dorazilo nám Raspberry Pico W

Dorazilo nám Raspberry Pico W - Jdeme se pustit do testování.... Cílem je udělat IoT sběr dat, uložení přes web službu do MS-SQL databáze a zobrazení reportu s grafem v PowerBI. Budeme Vás informovat dále...


4.8.2022 - Programujeme pro micro controller Raspberry Pico

Připravujeme se na horkou novinku tohoto léta, která přichází na trh. Jedná se o levný microcontroller Raspberry Pi Pico, který nyní dorazí ve verzi W - tedy s podporou Wifi. Umíme programovat Pico v jeho nativním jazyce MicroPython a v případě potřeby i v jazyce C.


26.7.2022 - Přejeme Vám hezké léto

Umíme nabídnout mnoho software aplikací pro Raspberry, ale bohužel aktuálně Raspberry v ČR i v zahraničí není z důvodu chipové krize dostupné skladem. To je velká komplikace pro naše zákazníky. Naštěstí i přes globální komplikace úroda českých malin je velmi dobrá. Přejeme Vám hezké léto!


3.6.2022 - PowerBI - Reporting pro každý obor

Znáte citát Alfonse Aragonského z přelomu 15. a 16. století? „Staré dřevo k spálení, stará kniha ke čtení, staré víno k pití, starý přítel k vyprávění.“ - Pokud ne, tak nevadí. Rádi bychom Vás informovali, že nabízíme programování reportingu na bázi technologie PowerBI. Umíme zobrazit report pro jakoukoliv společnost, na libovolném zařízení a třeba i na dřevě


3.5.2022 - Gratulujeme výherci naší Velikonoční soutěže

Děkujeme všem soutěžícím za zaslané odpovědi. Na základě losování naši Velikonoční soutěž vyhrál pan D.V. Gratulujeme. Slíbenou odměnu zasíláme poštou.


13.4. 2022 - Přejeme Vám krásné Velikonoce

Přejeme Vám krásné Velikonoce a bohatou pomlázku. Připomínáme naši Velikonoční soutěž, která probíhá až do 30.4. 2022. Prohlídněte si detailně fotografii našeho Velikonočního vagonku. Uhodnete, co je naloženo v korbě? Vaši odpověď napiště na info@smartdata.cz.


22.2.2022 - Zobrazujeme QR kódy na Google Wear OS

Například pro možnost jednoduchého dvoufaktorového přihlášení do našich mobilních aplikací umožňujeme na chytrých hodinkách uživatele zobrazit QR kód. Použití malého displeje hodinek s mnoha možnostmi je samozřejmě daleko více, ale o tom napíšeme zase příště.


16.2.2022 - Programujeme také pro Google Wear OS

Chytré hodinky s operačním systémem příbuzným Androidu – pojmenovaným Wear OS postupně přibývají. Na našem obrázku jsou hodiny Samsung Galaxy Watch 4. Aplikace od nás bude instalovaná přímo ve Vašich hodinkách. Pracovat bude velmi podobně jako fungují naše aplikace ve Vašem mobilu nebo tabletu. Využití firemních aplikací v hodinkách vidíme mnoho.

Například: Obecně: zobrazení stavových zpráv z Vašeho informačního systému. Mobilní obchodní zástupci: zobrazení nejbližšího zákazníka dle GPS polohy, zobrazení seznamu zákazníků, základní kontaktní informace vybraného zákazníka Mobilní servisní technici: zahájení a ukončení servisní činnosti, krokový průvodce prováděného servisu a nebo kontroly s krátkým textem a potvrzovací otázkou ANO/NE, případně OK/Cancel.


23.12. 2021 Přejeme Vám Veselé Vánoce a úspěšný rok 2022

Děkujeme za Váš zájem o produkty Smartdata a za spolupráci v roce 2021. Snažíme se být kreativní a inspiraci nabíráme v mnoha technologiích i technikách. Ukázky vybraných pokusů při použití laseru jsou vidět na fotografiích níže. Přejeme Vám Veselé Vánoce a úspěšný rok 2022.


24.11.2021 - Přípravy na začátek adventu

Mnoho měst se připravuje na začátek adventu. I u nás jsou přípravy v plném proudu a chystáme se na rozsvícení našeho Raspberry vánočního stromečku. Programový kód s GPIO výstupy již testujeme.


9.11.2021 - Raspberry Pi Zero 2W

Minulý týden nám dorazila světová novinka - Raspberry Pi Zero 2W. V rámci našeho testování potvrzujeme, že umíme programovat nejmenší plnohodnotný počítač, který má velikost jen několika mincí.


1. 9. 2021 - Testujeme nový .NET 6 (vyjde v listopadu 2021)

Již testujeme nový .NET 6, který bude Microsoft vydávat v produkční verzi v listopadu 2021.

Jeho výhodou je multiplatformovost - framework umožňuje vyvíjet aplikace, které lze spustit na Windows, Androidu a iOS.


20. 8. 2021 - Smartdata se stala Apple vývojářem

Stali jsme se autorizovaným Apple vývojářem. Technologicky nyní podporujeme i systém iOS.


13. 8. 2021 - Nová verze aplikace SDLocator v přípravě

Připravujeme novou verzi aplikace SDLocator, která bude založena na bázi ukládání GPS polohy mobilního telefonu. Podporován bude operační systém Android i iOS. Pokud byste měli zájem se zařadit do našeho testovacího týmu - pište na SDLocator@smartdata.cz


24. 6. 2021 - Technologický test čtečky Elatec TWN4

Dokončili jsme otestovaní čtečky Elatec TWN4 MultiTech 3 M LEGIC (T430-B6C0) v zátěžovém testu a technologickém testu datové komunikace s mobilním terminálem.


31. 5. 2021 - Ukázka obecnosti použití Mobile Portal - například pro kontrolu úklidu domů

Dnes jsme si pro vás připravili ukázku použití Mobile Portal pro kontrolu úklidu domů.

Video naleznete na tomto odkazu

Díky obecnosti řešení je využití možné v mnoha jiných oblastech, kde je potřeba evidovat úkony. Zkrátka kde je třeba vědět kdo, kdy, kde, co. Mobile Portal je u nás cloudově hostovaná aplikace za výhodný měsíční poplatek bez závazku.


3. 5. 2021 - Vítáme jaro! - pokračování

Slíbené pokračování volnočasového projektu využití Raspberry Pi a IR kamery v ptačí budce.

Přikládáme několik fotografií z finální instalace a úspěšného zabydlení ptačí rodinkou.


30. 4. 2021 - Microsoft Partner Silver Data Platform kompetence

Úspěšně jsme prodloužili odbornou partnerskou certifikaci Microsoft Partner Silver Data Platform na další období 2021/2022.

Tato certifikace je zárukou kvality, kompetence a zkušeností prověřených při realizaci zákaznických řešení.


2. 4. 2021 - Velikonoce 2021

Přejeme všem našim zákazníkům a návstěvníkům webu krásné prožití Velikonoc.

V případě potřeby umíme nabídnout podporu ePaper - viz naše velikonoční přání.


16. 3. 2021 - Vítáme jaro!

Připravujeme ptačí budku vlastní výroby s instalací Raspberry Pi. V každé volné chvíli testujeme možnosti a potenciál tohoto minipočítače.

Více vás budeme informovat v dalších novinkách.


22. 12. 2020 - Vánoce 2020

Přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2021.


4. 12. 2020 - Ukázka evidence pracovní doby se Smartdata

Připravili jsme pro vás ukázku evidence pracovní doby se Smartdata. Najdete ji na následujícím videu: https://youtu.be/V9o_xYaBJBI


19. 11. 2020 - Výherci soutěžní tajenky Sfinga křížovka 19-2020

Aktuálními výherci soutěžní tajenky v čtrnáctideníku Sfinga křížovka 19/2020 o ceny od společnosti Smartdata se stávají:

 • Marie K., Jihlava
 • Jaroslav M., Praha
 • Pavel V., Brno

Výhercům (publikováni v č. 23/2020) gratulujeme a zasíláme ceny.


2. 11. 2020 - Vychází Raspberry Pi 400 - počítač zabudovaný v klávesnici

Raspberry Pi Foundation představila novinku - koncept, který navazuje na éru osmibitových počítačů jako byly ZX Spectrum, Commodore 64 nebo Atari XL, kdy konstrukčně byl počítač umístěn v klávesnici. Jedná se o zajímavé ARM lowendové PC v ceně do dvou tisíc, které by si mohlo najít mnohá uplatnění za předpokladu, že není požadován systém Windows. Výkonem převyšuje standardní Raspberry Pi 4 a je celé umístěno do klávesnice. Stačí tak již pouze připojit zdroj, monitor a myš a můžete pracovat.


20. 10. 2020 - Evidence pracovní doby při Home Office

Rádi bychom Vám ukázali možnosti evidence domácí pracovní doby se Smartdata. Máme dvě rychle implementovatelná řešení.

 • První můžete mít v podstatě ihned, protože běží cloudově z našeho serveru. Jedná se o definovaný scénář aplikace Mobile Portal. Uživateli doma stačí mobilní telefon s Androidem, do kterého se nainstaluje naše aplikace Mobile Portal.
 • Druhým řešením je naše novinka – aplikace SmartWorkSheet. Má 3 hlavní součásti, které na sebe vzájemně navazují. Technický chod zajišťuje serverová služba. Pro Vaši snadnou evidenci práce máte mobilní aplikaci na Android telefonu. Pokud pracujete na PC, tak dostanete i Windows aplikaci běžící v PC na pozadí, která pomáhá sčítat odpracovaný čas za Vás.

Věříme, že jsme Vám dali inspiraci k zamyšlení. Pro více informací nám neváhejte napsat na info@smartdata.cz.


21. 9. 2020 - Ukázka kontroly teploty různých technologií pomocí Raspberry Pi

V našem cyklu mini-seminářů Moderní technologie hrou – 11. díl – Ukázka kontroly teploty různých technologií pomocí Raspberry Pi ukazujeme, jak lze pomocí Raspberry Pi v pravidelných intervalech snímat hodnoty z teplotních čisel a vykreslovat je do grafu.

Více informací o našem souvisejícím vývoji v ASP.NET CORE 3.1 pro Raspberry Pi najdete zde: Raspberry Pi development


14. 8. 2020 - Ukázka použití aplikace Mobile Portal - modul Evidence úkonů

V našem cyklu mini-seminářů Moderní technologie hrou najdete nový 10. díl – Mobile Portal – Profylaxe vybavení kanceláře.

Rádi bychom ukázali, jak jednoduše lze evidovat úkony a provést například profylaktickou kontrolu vybavení kanceláře pomocí naší aplikace Mobile Portal.

Podívejte se na: Moderní technologie hrou – 10. díl – Mobile Portal – Profylaxe vybavení kanceláře Více informací o produktu: Mobile Portal - modul Evidence úkonů


23. 7. 2020 - Ukázka Inventury v aplikaci Mobilní servisní technik

V našem cyklu mini-seminářů Moderní technologie hrou najdete aktuální 9. díl – Mobilní servisní technik – ukázka rychlé inventury. Na třech ukázkách zde demonstrujeme rychlost a spolehlivost načítání QR kódů pomocí fotoaparátu tabletu/smartphonu.

Podívejte se na: Moderní technologie hrou – 9. díl – Mobilní servisní technik – ukázka rychlé inventury Více informací o produktu: Mobilní servisní technik


12. 6. 2020 - Výherci soutěžní tajenky

Aktuálními výherci soutěžní tajenky v čtrnáctideníku Sfinga křížovka o ceny od společnosti Smartdata se stávají:

 • Miroslav B., Uherský Ostroh
 • Magdalena K., Smržov
 • Ing. František V., Bzenec

Výhercům gratulujeme a zasíláme ceny.


11. 6. 2020 - Ukázka využití Raspberry Pi

Ukázka jednoho z našich využití Raspberry Pi. A také ukázka vlastního 3D tisku.


28. 5. 2020 - Raspberry Pi 4 Model B 8 GB RAM

Dnes bylo představeno nové Raspberry Pi 4 Model B s 8 GB RAM. Ke stávajícím modelům s 1GB, 2GB, nebo 4GB tak přibyla ještě 8GB varianta.

Rádi nabídneme vývoj souvisejících aplikací nad ASP.NET CORE 3.1.


21. 5. 2020 - Moderní technologie hrou

Zahájili jsme nový Online seriál technologických mini-seminářů s názvem Moderní technologie hrou. Více můžete sledovat na našem YouTube zde: https://www.youtube.com/watch?v=f5meYHv4bPs&list=PL9hHNJNz8m20TIwMEaGdCWZ9dh3oM5lNd


14. 5. 2020 - Raspberry PI vývoj tématicky

Tématicky jsme se sladili s našimi aktivitami Raspberry PI development a nasadili roušky s motivem Raspberry PI.


30. 4. 2020 - Spuštění nových webových stránek

Vážení návštěvníci, spustili jsme pro vás nové webové stránky. Doufáme, že se vám budou líbit a budou pro vás přehledné. Pevně věříme, že nové stránky pomohou i lepší dostupnosti z mobilních zařízení.

Pokud budete mít jakékoliv připomínky a nápady, budeme rádi za vaše reakce.


24. 4. 2020 - Rouška Smartdata

Přejeme Vám hezký slunečný víkend a přikládáme foto naší roušky, která se tématicky proměnila s aktuálním obdobím.


17. 4. 2020 - Certifikace Microsoft Partner Silver Data Platform

Úspěšně jsme prodloužili partnerskou certifikaci Microsoft Partner Silver Data Platform na následující období 2020/2021.


14. 4. 2020 - Velikonoce 2020

Přinášíme malé ohlédnutí za letošními netradičními Velikonocemi.


13. 4. 2020 - Raspberry Pi Development

Nově nabízíme vývoj pro mini-počítače Raspberry Pi. K samotnému Raspberry máme k dispozici i mnoho různých HAT modulů. Toto nám umožňuje ještě více a lépe odladit software právě pro Vaše potřeby a poradit Vám, jaký HAT modul dokoupit. Pro aplikace omezené místem máme k dispozici i malé Raspberry Pi Zero W.
Využití Raspberry Pi je velmi obsáhlé a rádi Vám nabídneme odbornou konzultaci na toto téma.


23.3.2020 - Software pro Home Office režim práce

Smartdata v reakci na aktuální dění kolem šíření nového typu koronaviru a nemoci COVID-19 zařazuje do svého portfolia aktualizované edice svých produktů, které jsou vhodné pro práci v režimu Home Office a práci v terénu bez blízkého kontaktu.

Jedná se zejména o produkty:

 • Mobilní obchodní zástupce
 • Mobilní servisní technik
 • Evidence úkonů
Running...