Tisk     Česky English
 

IP telefonie

Popis technologie

Co je IP telefonie?
Voice over IP (neboli VoIP) je označení pro přenos hlasu (volání) přes internet prostřednictvím protokolu IP - stávající telefonní systém je totiž velmi neefektivní. Linka je přidělována staticky, bez ohledu na vytížení její kapacity v průběhu hovoru.

Proto využití internetu je velmi lákavé. Jedná se totiž o masivní architekturu, do jejíhož rozvoje bylo investováno a nadále se investuje velké množství prostředků.

Počítačové sítě jsou podstatně pokročilejší a perspektivnější – v IP telefonii v současnosti používaný algoritmus komprese hlasu přenáší hlas jen v části vlnového pásma a zvyšuje efektivnost osmkrát nebo i vícekrát.

Co je řešení SmartCRM VoIP?
SmartCRM VoIP je softwarové řešení, které se odlišuje svým konceptem od klasických řešení pro call centra. Se SmartCRM VoIP není nutné vybavovat každého pracovníka zvlášť hardwarovým telefonem.

Řešení SmartCRM VoIP se realizuje prostřednictvím instalace na server firmy a doplněním o potřebný hardware, jejímž dodavatelem je firma Asterisk. Server pak obstarává odbavování hovorů a převod hlasu na data, která jsou následně přenášena prostřednictvím VoIP linky.

Jednotliví klienti (PC) pak se serverem komunikují prostřednictvím lokálně instalovaného software SmartCRM Notifier. PC se zvukovou kartou stačí doplnit o náhlavní soupravu a není tak nutné ke každé stanici pořizovat hardwarový telefon.

SmartCRM VoIP přináší firmě efektivní možnost jak využívat současný moderní trend komunikace a její efektivnější podporu.

Vybrané zajímavé funkce SmartCRM VoIP
- Rozpoznávání příchozího hovoru
- Přijmutí hovoru z PC
- Automatické volání bez nutnosti přepisu čísla

Další podporovaná propojení
- VoIP pro SharePoint
- VoIP pro Helios Orange

Výhody Smartdata
- Modernější řešení
- Příznivá cena
- Jsme softwarová firma, proto neprodáváme pouze VoIP, ale dokážeme pomoci s komplexním
řešením na míru potřeb zákazníka

Reference

-Tuto sekci pro Vás připravujeme.-
  • Interní použití Smartdata, s.r.o.

Partneři

  • Asterisk

Související řešení